Home Budowa Wyposażenie garderoby

Wyposażenie garderoby

by Teresa
1 comment

Jeżeli tylko mamy dostatecznie dużo przestrzeni w naszym domu, to powinniśmy zadbać o to, aby znalazło się tam miejsce na garderobę. Wówczas wszystkie rzeczy będziemy mogli trzymać właśnie tam, a co się z tym wiąże, w pozostałym pomieszczeniach będziemy mogli ograniczyć ilość dużych szaf, na rzecz niewielkich kompletów mebli.

To też oznacza, że mając taką garderobę powinniśmy zadbać o to, aby znalazło się w niej jak najwięcej różnego rodzaju rozwiązań, które pomogą nam maksymalnie wykorzystać tą przestrzeń. Jak się okazuje, możliwości mamy tutaj sporo, a to oznacza, że naprawdę dokładnie powinniśmy zastanowić się nad tym, które z nich idealnie będą odpowiadały na nasze oczekiwania.

Wszystko powinno mieć swoje miejsce

Im więcej będziemy mieli ubrań i akcesoriów, tym trudniej może nam być zapanować nad bałaganem w naszej garderobie. Dlatego też podczas jej planowania powinniśmy zadbać o to, aby wszystko miało swoje miejsce i żeby cała przestrzeń była tak zaplanowana, żeby faktycznie chciało nam się te rzeczy odkładać tam, gdzie być powinny. To oznacza, że warto zobaczyć jak wiele różnych szaf i szuflad możemy tutaj wybrać. Możemy mieć takie, które w środku będą oferowały nam dużą, psutą przestrzeń, a więc spokojnie zmieścimy w niej ręczniki czy swetry. Możemy jednak wybrać szuflady z przegródkami, w których łatwiej będzie nam zapanować nad porządkiem w krawatach, bieliźnie czy biżuterii. Jeszcze innym rozwiązaniem może być zastosowanie systemu wieszaków, na których będziemy mogli zawiesić nie tylko sukienki czy marynarki, ale nawet będziemy mogli wybrać specjalne wieszaki do spodni. Z jednej strony zapobiegniemy ich gnieceniu się, z drugiej łatwiej będzie nam zachować porządek, a z trzeciej nie będziemy mieć problemów, żeby sięgnąć te spodnie, na których akurat w danej chwili nam zależy.

Co jeszcze można tam schować?

Jeśli w odpowiedni sposób zaaranżujemy naszą garderobę, to może się okazać, że bez większego problemu będziemy w stanie schować tam buty i co więcej, utrzymać wśród nich odpowiedni porządek. Możemy tutaj wybrać szuflady różnej głębokości, jak i w różnym stylu, a to oznacza, że znajdziemy takie, w których bez problemów zmieścimy zimowe buty, jak i takie, które idealnie sprawdzą się przy butach letnich. Dodatkowo warto pamiętać, że korzystając z takiego rozwiązania, zapobiegamy nadmiernemu niszczeniu się butów, ponieważ nic ich nie przyciska, nie obciera, a każda para ma swoje miejsce, więc też z łatwością będziemy mogli znaleźć te, które akurat są nam potrzebne w danym momencie.


Warto zobaczyć jakie rozwiązania są nam oferowane do garderoby. Nawet jeśli ta nasza jest w niewielkich rozmiarach, to może się okazać, że przy odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni i wykorzystaniu odpowiednich akcesoriów, zmieści się w niej znacznie więcej rzeczy niż pierwotnie podejrzewaliśmy. Warto więc odpowiednio zaaranżować garderobę, nawet jeśli mielibyśmy za nią więcej zapłacić. Pomysły na aranżację garderoby znaleźć można na blogu Edinos.pl W końcu to wydatek na długie lata, więc z pewnością warto się na niego zdecydować.

You may also like

1 comment

gardi_osw 29 kwietnia 2021 - 13:02

W garderobie warto zadbać o dobre oświetlnie

Reply

Leave a Comment