Home Budowa Kuchnia – przygotujmy odpowiednie miejsce do pracy

Kuchnia – przygotujmy odpowiednie miejsce do pracy

by Teresa
1 comment

Kuchnia jest miejscem, w którym przygotowujemy posiłki dla całej rodziny. Czasami tego miejsca potrzebujemy naprawdę niewiele, innym znowu razem potrzeba sporej przestrzeni, abyśmy mogli przygotować danie, które sobie zaplanowaliśmy.

To też oznacza, że powinniśmy podczas aranżacji kuchni wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii, tak aby mieć pewność, że wszystko dobrze przemyśleliśmy i nie będziemy się denerwowali, gdy przyjdzie nam z niej codziennie korzystać. Im lepiej będzie ta przestrzeń dopasowana do naszych potrzeb, tym większa będzie szansa, że naprawdę chętnie będziemy z niej korzystali.

Wszystko powinno mieć swoje miejsce

Podczas aranżacji kuchni, niezwykle ważne jest to, aby podzielona była ona na pewnego rodzaju przestrzenie. Powinno więc być w niej wydzielone miejsce, w którym będzie się znajdował zlew, a obok niego powinna być zamontowana zmywarka. Dodatkowo warto się zastanowić czy chcemy mieć piekarnik na podłodze, czy jednak bardziej interesuje nas rozwiązanie, które pozwoli nam na zamontowanie go na wysokości klatki piersiowej, tak abyśmy mogli korzystać z piekarnika bez konieczności nachylania się do niego. Warto się także zastanowić czy chcemy mieć płytę na gaz czy indukcyjną, a może ceramiczną? Tutaj w miarę możliwości powinniśmy dopilnować, aby szuflada ze sztućcami znajdowała się jak najbliżej płyty, bo wówczas w razie konieczności będziemy mogli szybko sięgnąć po potrzebną łyżkę do zamieszania potrawy. Im lepiej rozplanowane będzie rozmieszczenie poszczególnych sprzętów, tym wygodniejsze będzie korzystanie z nich, jak również mniej czasu będziemy tracić na bezcelowe bieganie po kuchni w celu sięgnięcia potrzebnych naczyń.

Miejsce do pracy

Planując wygląd kuchni, powinniśmy zadbać o to, abyśmy mieli w niej jak najwięcej miejsca do pracy. To oznacza, że powinniśmy dopilnować, żebyśmy mieli stosunkowo długie blaty. Wówczas nie będziemy mieli problemów z tym, gdzie mamy postawić deskę do krojenia, miski, jak i artykuły spożywcze, które będziemy potrzebowali do przygotowania danego dania. Warto również dopilnować, aby takie blaty były wytrzymałe na odbicia czy ostrze noża, jak również żeby były łatwe w utrzymaniu czystości. Wtedy będziemy mieli pewność, że nie tylko spokojnie będziemy mogli przygotowywać jedzenie dla całej rodziny, ale również nie będziemy mieli problemów z posprzątanie miejsca, przy którym pracowaliśmy. Jeśli spojrzymy na różne inspiracje związane z taką aranżacją wnętrz, to może się okazać, że trafimy na wiele ciekawych rozwiązań, które sprawią, że nasza kuchnia będzie jeszcze bardziej funkcjonalna.

Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, tak abyśmy wiedzieli, jak zaaranżować wystrój kuchni, żeby mieć pewność, że uda nam się wyodrębnić miejsce do pracy. Tak, abyśmy mieli dostatecznie dużo przestrzeni do przygotowywania posiłków i żebyśmy wszystko co najważniejsze mieli możliwie najbliżej, tak abyśmy nie musieli co chwilę przechodzić po całej kuchni, aby sięgnąć kolejne potrzebne naczynia.

You may also like

1 comment

propoz33 29 kwietnia 2021 - 12:53

Piekarnik, zmywarka, zlew, lodówka to jedne z ważniejszych urządzeń o których musimy pamiętać

Reply

Leave a Comment