Home Budowa Przedpokój / Hol – nie trzeba wielkiej powierzchni

Przedpokój / Hol – nie trzeba wielkiej powierzchni

by Teresa
1 comment

Niektórzy ludzie są przekonani, że ciekawie i funkcjonalnie można urządzić tylko te pomieszczenia, które są duże. Prawda jednak jest taka, że producenci różnego rodzaju mebli i akcesoriów do mieszkań dobrze wiedzą, że nie zawsze te powierzchnie są duże.

Czasami wręcz przeciwnie miejsca jest niewiele, a mimo wszystko należy je urządzić w funkcjonalny sposób. To też oznacza, że warto wiedzieć, że nawet niewielki przedpokój czy hol można urządzić w funkcjonalny sposób. Tak, aby wszystko prezentowało się wygodnie, a jednocześnie, żebyśmy nie mieli problemów w poruszaniu się po takim miejscu.

Jak go zaaranżować?

Nie ma co ukrywać, im więcej mamy wolnej przestrzeni, którą możemy zapełnić różnego rodzaju akcesoriami, tym więcej może być pomysłów w naszej głowie. Jednak nawet niewielki hol możemy urządzić funkcjonalnie i ciekawie, a to dlatego, że producenci tego typu akcesoriów dobrze znają potrzeby swoich klientów. To też oznacza, że w holu wcale nie musimy mieć dużej garderoby, gdzie będziemy mogli wieszać kurtki. Spokojnie możemy postawić tam niewielki wieszak stojący, który będzie posiadał kilka lub nawet kilkanaście haków, na których można będzie odwiesić kurtkę. Czasami jeszcze takie wieszaki mają na dole miejsce na odłożenie parasoli, a to także może się okazać wygodnym rozwiązaniem. Warto również zadbać o to, aby w przedpokoju znalazła się szafka na buty. Na szczęście tutaj również możemy wybierać różne ich typy, nawet takie, które będą stosunkowo wąskie, ale jednocześnie będą wysokie. To oznacza, że choć nie będą zabierały zbyt wiele miejsca, to jednocześnie będziemy mieli sporo przestrzeni, aby zmieścić tam nasze buty.

Jak go powiększyć?

Dobrze jest spojrzeć w lustro zanim wyjdziemy z domu, a to oznacza, że powinno się ono znaleźć w naszym przedpokoju lub holu. Co więcej, warto tutaj zainwestować w lustro jak największych rozmiarów, bo nie tylko łatwiej będzie nam się w nim przejrzeć, ale również będziemy mogli w ten sposób optycznie powiększyć to pomieszczenie, dzięki czemu będzie się wydawało większe niż w rzeczywistości. Jeśli będziemy chcieli w przedpokoju zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy, to warto się zastanowić nad zamontowaniem specjalnej szafki nad drzwiami. Nie będzie ograniczała przestrzeni, w niczym nie będzie nam przeszkadzała, a jednocześnie zyskamy miejsce, w którym będziemy mogli schować rzadziej używane rzeczy. Jeśli mamy miejsce, to możemy w holu postawić niewielką ławeczkę. Będziemy mogli na niej usiąść podczas zakładania butów, a w środku może mieć schowek, który świetnie się sprawdzi przy przechowywaniu różnych rzeczy.

Pamiętajmy, że hol czy przedpokój niejednokrotnie są wizytówką naszego domu. To oznacza, że warto zadbać o to, aby znajdowało się tam wszystko co niezbędne, ale jednocześnie, żeby panował w nim porządek i wszystko miało swoje miejsce. Pomóc nam w tym mogą odpowiednio dobrane meble, które sprawdzą się nawet w holu o niewielkiej powierzchni. Warto więc wybierać to, co jest funkcjonalne i pojemne, ale jednocześnie samo w sobie nie zabiera zbyt wiele miejsca.

You may also like

1 comment

zenek_zen 29 kwietnia 2021 - 12:51

Hol powinien być mały i skromny, warto przesteń przeznaczyć na inne pomieszczenia w których spędzamy więcej czasu

Reply

Leave a Comment