Home PomieszczeniaSalon Zrób to sam – przechowywanie zabawek

Zrób to sam – przechowywanie zabawek

by Teresa
1 comment

Jeżeli mamy dziecko, to z pewnością ma ono sporo zabawek, które nie zawsze od razu po zabawie są odkładane na miejsce. To oznacza, że co chwilę się irytujemy, bo się o nie potykamy, nie mówiąc o wrażeniu wiecznego bałaganu, jaki wówczas panuje w królestwie naszej pociechy.

Może warto pomyśleć o przygotowaniu odpowiednich miejsc na przechowywanie zabawek? Takich, które z jednej strony pomogą w utrzymaniu porządku, ale z drugiej też sprawią, że nasze dziecko znacznie chętniej będzie odkładało na miejsce to, czym się już nie bawi? Jak się okazuje, niejednokrotnie takie miejsce na przechowywanie zabawek możemy zrobić samodzielnie, a w niektórych przypadkach do ich przygotowania możemy zaangażować nawet dziecko.

Jakie są propozycje?

Zastanawiamy się jakie są propozycje jeśli chodzi o przechowywanie zabawek? Z jednej strony możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. To oznacza, że możemy wziąć duży kawałek materiału i zrobić z niego ogromny worek. Dziecko może do niego powkładać pluszaki, a po wypełnieniu i zawiązaniu takiego worka, zyskamy pufę do siedzenia. Z jednej strony w pokoju będzie więcej miejsca, pluszaki nie będą się kurzyły, dziecko w razie konieczności będzie mogło bez problemów znaleźć ulubioną zabawkę, a w razie potrzeby będzie miało również dodatkowe miejsce do siedzenia. Jeśli naszym problemem są autka, które chowają się po różnych miejscach i nie tylko łatwo się gubią, ale również łatwo na nie nadepnąć, to warto przygotować metalowe półki. Po prostu przyczepiamy metalowe listwy do ściany, do nich przyczepiamy niewielkie magnesy i już możemy na nich wieszać resorki, przyczepiając je kołami do ściany. Może się okazać, że dzięki temu dziecko chętniej będzie sprzątało, a jednocześnie bez problemów będzie mogło sięgnąć to autko, które będzie potrzebowało, bo od razu będzie widziało, gdzie znajduje się konkretne autko.

Co jeszcze możemy wykorzystać?

Jeśli kupimy sporej wielkości, plastikowe pojemniki, to możemy zyskać sporo miejsca, w którym będziemy mogli przechowywać dziecięce zabawki. Praktyczne pojemniki na zabawki znajdziemy na stronie https://ola4kids.pl/pojemniki-na-zabawki Stawiając takie pojemniki jeden na drugim, będziemy mogli samodzielnie stworzyć regał, do przechowywania. Co więcej, jeśli zrobimy dwie takie wieże z pojemników, a na ich górze położymy blat, to zyskamy miejsce, do zabawy czy rysowania, a więc takie niecodzienne biurko, z którego będzie mogło korzystać nasze dziecko. Ciekawym pomysłem może być również powieszenie na drzwiach organizera z dużą ilością kieszeni, w których nasza córka będzie mogła przechowywać lalki Barbie. Dzięki temu wszystkie będą w jednym miejscu, a dodatkowo jeszcze staną się dekoracją danego pomieszczenia.

Zobaczmy jak wiele rzeczy możemy zrobić samodzielnie, zwłaszcza jeśli chodzi o zorganizowanie przestrzeni w pokoju dziecka. Tak, aby bez trudu i z chęcią odkładało ono swoje zabawki na miejsce, dzięki czemu nic się nie zgubi. W wielu przypadkach takie miejsce do przechowywania możemy zrobić sami i co więcej, nie będziemy musieli wydawać na to zbyt wielu pieniędzy, ani poświęcać na to zbyt wiele czasu.

You may also like

1 comment

pieter_pors 29 kwietnia 2021 - 13:01

W pokoju dziecka napewno przyda się miejsce w którym będzie mogło ono przechowywać swoje zabawki

Reply

Leave a Comment