Home PomieszczeniaŁazienka Oświetlenie łazienkowe

Oświetlenie łazienkowe

by Teresa
1 comment

Łazienka jest specyficznym miejscem, na aranżację którego wbrew pozorom powinniśmy poświęcić więcej czasu. Z jednej strony powinna być ona urządzona w taki sposób, abyśmy potrafili się w niej zrelaksować po całym dniu, z drugiej powinna być tak zaprojektowana, abyśmy nie musieli się martwić nadmiarem wody, której nie da się uniknąć.

Poza tym z jednej strony w łazience powinniśmy mieć takie oświetlenie, dzięki któremu będziemy mogli się odprężyć, ale z drugiej powinno być ono również na tyle mocne, żebyśmy spokojnie mogli zadbać o swoje ciało, a panie bez problemów powinny wykonać profesjonalny makijaż. To też oznacza, że podczas wybierania oświetlenia do łazienki powinniśmy zwrócić uwagę na wiele różnych kwestii.

Najlepsze rozwiązanie

Jeśli chcemy mieć w naszej łazience oświetlenie sufitowe, to z pewnością powinniśmy zdecydować się na plafony. Są to płaskie lampy, które przylegają do sufitu, a to oznacza, że z jednej strony nie będziemy musieli się martwić, że przypadkiem zahaczymy o nie ręcznikiem, z drugiej jednak strony, nie będzie się w nich również zbierała wilgoć i kurz, a to też oznacza, że nie będziemy musieli się obawiać, że w tym miejscu będzie się zbierać pleść czy grzyby. Warto tutaj podkreślić, że takie plafony oferowane są nam w różnych kształtach i rozmiarach, dodatkowo możemy wybrać gładkie, jak i takie, które będą miały delikatne wzory. To oznacza, że każdy będzie mógł znaleźć takie rozwiązanie, które faktycznie będzie mu się podobało i które jednocześnie idealnie będzie pasowało do jego łazienki.

Oświetlenie do malowania

Może się jednak okazać, że sam plafon nie wystarczy, aby dostatecznie rozświetlić naszą łazienkę. Do mycia twarzy czy malowania konieczne będzie mocniejsze światło, które pozwoli nam tak oświetlić naszą twarz, aby nie było na niej żadnych cieni, które mogłyby utrudniać higienę czy nakładanie makijażu. Dlatego też warto zadbać o to, aby w naszej łazience pojawiło się dodatkowe światło, które będzie znajdowało się przy lustrze. Odpowiednio ustawione będzie perfekcyjnie oświetlało naszą twarz, a to oznacza, że nie będziemy mieli problemów, aby w prawidłowy sposób o nią zadbać. Z jednej strony możemy się zdecydować na niewielkie lampki, które zamontujemy przy lustrze i które swobodnie będziemy mogli przekręcać w różną stronę, tak aby dawały jak najlepsze światło. Z drugiej strony zaproponowane będą nam lustra, do których będą już przymocowane takie lampki. Wówczas unikniemy konieczności dokonywania kolejnego wyboru, ale jednocześnie może się okazać, że takich lampek nie będziemy mogli już dowolnie ustawiać, a więc nie zawsze będą one odpowiednio oświetlały naszą twarz.

Warto zobaczyć jakie mamy tutaj propozycje na oświetlenie do łazienki i zastanowić się, które będzie najlepsze w naszym przypadku. Czy chcemy plafony czy niewielkie lampy sufitowe na listwie. Czy chcemy lampki przymocowane do lustra czy takie, które będziemy musieli kupić oddzielnie. Możliwości jest sporo, dlatego trzeba wszystko odpowiednio dopasować.

You may also like

1 comment

izaa_991 29 kwietnia 2021 - 13:03

Ciekawy wpis – ja polecam ładne glazurowe kinkiety

Reply

Leave a Comment