Home Dekoracje Salon można urządzić minimalistycznie

Salon można urządzić minimalistycznie

by Teresa
1 comment

Warto dopasować wystrój danego pomieszczenia do funkcji jaką ma spełniać. Wówczas będziemy mieli pewność, że faktycznie będziemy zadowoleni z efektu końcowego jaki uda nam się uzyskać. Co więcej warto także pomyśleć, czy ważniejsza jest dla nas funkcjonalność danego pomieszczenia, czy jego wygląd, a może chcemy ze sobą połączyć obydwie te kwestie?

Możliwości jest sporo, jednak najważniejsze jest to, abyśmy byli zadowoleni z efektu końcowego jaki uda nam się tutaj uzyskać. Wielu ludzi zainteresowanych jest minimalistycznym wykończeniem salonu, a to oznacza, że my również możemy się zastanowić czy chcemy z takiej aranżacji korzystać. Jeśli tak, to warto sprawdzić w różnych magazynach poświęconych aranżacji wnętrz jak to może wyglądać, abyśmy potrafili powiedzieć, czy taka propozycja jest odpowiednia dla nas.

Jak to zrobić?

Jeśli zastanawiamy się w jaki sposób urządzić minimalistycznie nasz salon, to warto wiedzieć, że powinniśmy wówczas zadbać o to, aby było w nim jak najmniej kolorów i dodatków. Możemy zdecydować się na biel, z dodatkiem czerni i drewna, ale ogólnie ważne jest to, abyśmy ograniczali się do najpotrzebniejszych rzeczy. Warto wówczas zainwestować w wygodny zestaw wypoczynkowy. Powinniśmy się zastanowić czy ma to być jedna większa sofa, chociażby w kształcie półkola, czy może ma to być coś mniejszego, do czego dołączone będą jeszcze fotele i podnóżki. Warto również do takiego zestawu wypoczynkowego dobrać stolik, na którym będziemy mogli postawić kubek z herbatą czy talerzyk z ciastem. Warto się jednak zastanowić czy taki zestaw ma służyć tylko do siedzenia, czy może sofa ma być rozkładana, aby w razie potrzeby można było na niej spać. Jeśli tak, to warto dopilnować, aby stolik kawowy nie był zbyt ciężki, ponieważ wówczas trudno będzie go przestawić, aby zrobić miejsce do spania.

Co jeszcze może znaleźć się w salonie

Nawet jeśli zdecydowaliśmy, że nasz salon ma być minimalistyczny, to możemy w nim zadbać o dobrej jakości sprzęt grający. Czy to sam telewizor czy kino domowe. Warto jednak się wówczas zastanowić jaki stolik wybrać pod taki sprzęt, tak aby był on spójny z pozostałym wystrojem tego pomieszczenia. Możemy tutaj również pomyśleć o jakimś regale, na którym postawimy książki, filmy czy płyty z ulubioną muzyką. Nie mniej powinniśmy pilnować, aby tych rzeczy było jak najmniej, bo wówczas faktycznie uda nam się stworzyć prawdziwie minimalistyczny salon. Taki, w którym z jednej strony będzie wszystko co potrzebne, a z drugiej będzie przytulnie. Jeśli uda nam się go utrzymać w odpowiednim stylu, to może się okazać, że chętnie będziemy w nim przesiadywali całą rodziną, co będzie służyło zacieśnianiu więzi.

Salon powinien być wizytówką naszego domu, bo to z pewnością tutaj będziemy przesiadywać wszyscy razem, jak i przyjmować gości. To też oznacza, że warto dopilnować, aby był on utrzymany w odpowiednim stylu. Jeśli ma to być styl minimalistyczny, to musimy dopilnować, aby nie było w nim zbyt wielu przedmiotów.

https://oleslaw.pl/

You may also like

1 comment

katarzyna_por 29 kwietnia 2021 - 12:50

Minimalizm jest dobry, jednak warto zadbać o komfort i możliwość wypoczynku nawet całą rodziną

Reply

Leave a Comment